MAKALELERİM


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Pzt, 14 Eki 2019 ]
Toplam 37 ziyaret
9 benzersiz ziyaretçi

YULAR KİMİN ELİNDE PKK ORAYA

 

 

 

Poşusu Boynun da Kimliği ise,Suriye,Yunanistan,İran,Irak ve ermeni olan pkk  mensupları Kürt halkına 30 yıldır eza,cefa,yokluk,haysiyetsizlik,acizlik  çektirirken ve Türk toplumu nazarın da da hainlik yaftasını başarı ile yapıştırdılar.

 

Son dönemde iyice köşe sıkışan pkk Suriye de ki iç savaştan yararlanarak Türkiye de saldırılarını artırdı.İran Suriye Irak ve İsrail pkk ya lojistik desteğini son 1 yılda artırdı.Tarihte Osmanlı'yı arkadan vuran bu bölge insanı değil miydi?

 

Şerif Hüseyin o dönemde İngiltere'nin Mısır'daki Yüksek Komiseri Sir Henry McMahon'la temaslara başlamış, Arap liderlerinin Osmanlı Devleti'ne yönelik bu hareketleri, Osmanlı ordusu içindeki Arap kökenli subaylara da yansımıştı. 1916 yılının Şubat ayında tarihî Erzurum Kalesi düşmanın sürpriz bir saldırısıyla anîden düştüğünde, bu durumun Osmanlı ordusundaki Arap subayların Çarlık Rusyası'nın komutanlarına verdiği stratejik bilgiler sayesinde gerçekleştiği anlaşıldı.

 

Başta Suriye olmak üzere Ortadoğu yeniden dizayn  edilirken vaat edilenle gerçekleşenin neler olduğu konusunda hassas olunmalıdır.


100 yıl aradan sonra Türkiye'nin bölgede yeni bir oyuna gelmesine izin verilmemelidir.
İlişkiler dillere sarmalanmış güven ve stratejik ortaklık gibi bugüne kadar bize pratikte zerre kadar yararı olmamış söylemler üzerinden değil, reel gerçekler üzerinden yürütülmelidir.

 

Pkk  KCK yapılanması ile işte biz devlet organlarını oluşturuyoruz partimiz BDP de mecliste deyip Kürt halkından aleni desteğini artırmasını istemektedir.

 

MİT'in önceki  Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş ne demişti PKK'lılara?
"Siz de büyük kentleri bomba deposuna çevirdiniz."
Dememiş miydi!


PKK, büyük kentleri bomba  deposuna  niye çeviriyordu sizce?

Pkk neden Hüseyin Aygün'ü neden kaçırdı?

 

Pkk kendince güç bende ben ne istersem onu yaparım demek istiyor.İzmir  Foça da bunu yaptı ve daha da yapacağım diyor.Chp milletvekilini Hüseyin Aygün'ü de kaçırarak  CHP ?ye bölge de güç benim sana ne oluyor dedi anlayana tabi.

 

Ayrıca alevi vatandaşlara artık chp değil oy yeri  olarak BDP'yi işaret etti.

 

Pkk  bugün mossad ve iran ajanları ile birlikte hareket  ederek,Türkiye'nin güneyinde Kürt devleti kurmayı hayal ediyor.

 

Aslın da yuları elinde olanlar ne isterse o olacak pkk.Bizler bu oluşumun çok yakında  nasıl seyredeceğini birlikte göreceğiz.

 

Aklı selim olan kanaat önderleri ve liderler bakalım hangi tarafta yer alacaklar.

Yine Osmanlı arkadan vurulacak mı?

Editör Bilgileri

KBB UZMANI


Editöre Ulaşın

En Son Güncellenenler

ikinci-jeanpaul
freebsd
apiterapi
azdavay-bakirci
aramamotorlari
uyku
kazimkoyuncu

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi