MAKALELERİM


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Pzt, 14 Eki 2019 ]
Toplam 20 ziyaret
8 benzersiz ziyaretçi

HÂLA DİN ÜZERİNE  SİYASET YAPMAK  

 

Yastığa başımı koyduğumda gece saat 3.ü gösteriyordu.Bayram tatilinin rehaveti vardı üstümde.Cinsel kimlik arayışı başlıklı yazımı da bitirmiştim.Yatağımda bir o tarafa bir bu tarafa dönüp dururken uyuya kalmışım. Sabah alarmını kurduğum telefonumun sesi ile uyandım.Uyumamak için hemen gidip duş aldım.Duş alırken gördüğüm rüyayı hatırladım bunu kaleme almalıyım dedim.   Sayın Baykal'la yan yana idik.Sultanbeyli.de bir toplantıda siyah örtünen bir bayana parti rozeti takıyordu.Sayın Baykal.a ya başkan sen düne kadar bu tarz giyinen  kadınları öcü gibi göstermiyor muydun? Daha 6 ay öncesine kadar başörtüsü karşıtlığı eylemleri yaptırmadın mı?Ülkenin önüne kaos çıkarmadın mı diye sordum? Tabi bu sorular peşi peşine 1 dk içinde geldi.Korumalar hemen ağzımı kapattı.Baykal.la göz göze geldim.Korumalara bırak işareti yaptı.Sayın Baykal.a sen dönemin Rahmetli Adnan Menderes.in yakasına yapışıp özgürlük istemedin mi?Baykal bu sorulara cevap için uygun ortam olmadığını ve siyasetin devam ettiğini söyledi ve ardını dönüp ayrıldı gitti.

  Ben bilsem ki! Baykal yapıcı ve halktan yana bir tutumu var,ideolojiler arasında sıkışıp kalmamış siyaset adamı olsa idi bu son atılımına gerçekten gönülden inanabilirdim. Fakat sayın Baykal.ın 40 yıldır siyasetin içinde ve yaptıkları ortada olduğunu düşünüyorum. Tarih Sayın Baykal.ın siyaset yaptığı sürece ne yapıp ne etmediğini yazacaktır.   Hala siyasi partilerin simge veya inançlarla uğraşır olmasını acınacak bir durum olarak görüyorum.Çağı yakalamaktan uzak,kişisel hırs ve makam kaygıları hortlamış politikacılardan bıkmadık mı? Tarihe dönüp;falanca paşa böyle yapmış,falanca padişah şöyle Yapmış demelerinden bıkmadınız mı?   Ey siyasetçiler;siz bulunduğunuz mevkide insanlığa arkanızda hangi eseri bırakıyorsunuz? Eseriniz sadece siyasi çekişmeler mi? Sahte ilişkileriniz mi?  

 

Peygamber'in yönetici ve askeri konumu bakımından değerlendirildiğinde 23 senede bedevi Arap toplumuna getirdiği icraatlarını tarih yazıyor...sizin neyinizi yazacak ki! Peygamber Peygamber olduğu halde sizin kadar ne başörtüsünü konuşmuş,ne de şu haram bu günah demiştir.Ticari hayatla ilgili terazi ölçüsünü öne çıkarmış,ırkların önemli olmadığını,renklerden ziyade kamil insan olmanın önemini öne çıkarmıştır.Kadını diri diri toprağa gömen insanlık dışı adeti yıkmıştır.

Düşmanı ve akrabası olduğu halde kendisine yaşadığı hayatı boyunca zulmeden Ebu cehil(cahillerin babası ) ve Ebu leheble olan ilişkilerinde asla kin,küfür,arkadan konuşma,aşağılama yapmayarak kamil insanın nasıl olması gerektiğini göstermiştir.Peygamberimiz insan ve önümüzde ki en büyük örnek o nedenle Efendimizin hayatından birkaç örnekleme yapmayı gerekli gördüm.

 

  Şimdiki siyasilerimizin Allah aşkına hangisi halka inmiş? Hangisi sevgi ile ve karşılıksız haklı kucaklamış.Hangisi birleştirici olmuş?Menfaate dayalı icraatlar,birilerini al-aşağı etmek Hep revaçta olmamış mıdır ? Eğriye eğri doğruya doğru diyen adama,yahu bu adam siyaseti bilmiyor sözlerine muhatap olunan bir zamanda yaşamıyor muyuz ?   Vatandaş dini söylemlere oy vermiyor-vermemeli de.Halkımız samimi duruşa,sağlam kişiliğe,donanımını tamamlamış ehil insanlara prim tanımalı diyorum.Halkımızın özeli bizi ilgilendirmiyor demeli siyasetçi.Halkını gerçek anlamda düşünen ve halk için uğraşan siyaset adamlarına ihtiyacı var bu ülkenin.

Editör Bilgileri

KBB UZMANI


Editöre Ulaşın

En Son Eklenenler

x-isini-pulsari
yaz-ucgeni
yerel-kabarcik
yildizlar-arasi-yolculuk
zhai-zhigang
avusturya-uzay-ajansi
birlesik-krallik-uzay-ajansi

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi