MAKALELERİM


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Pzt, 14 Eki 2019 ]
Toplam 44 ziyaret
9 benzersiz ziyaretçi

makalem » Dersim CHP den özür bekliyor
Mercan Müzik işletmesinin sahibi Hıdır Mercan, Başbakanın açıklamalarını alkışla karşıladığını ifade ederken, Hasan Bayındır, atılan adımı hangi açıdan bakılırsa bakılsın önemli buluyor.

EŞREF AKGÜN, ALİ HAYDAR GÖZLÜ TUNCELİ   -   25.11.2011

Tuncelililer, Dersim katliamı konusunda devlet adına özür dileyen Erdoğan'ı cesaretinden dolayı kutlarken aynı kararlılığın mezarlar ve sürgün listesi konusunda gösterilmesini istiyor. Halk, yıllardır oy verdiği CHP'nin tavrına ise anlam veremiyor. Hemşehrileri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan'a yönelik 'bölücülük' suçlamasına katılmayan Dersimliler, CHP liderinin aynı cesareti göstermesini temenni ediyor.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhuriyet tarihinin en trajik olaylarından biri olan Dersim katliamı için özür dilemesi, Tuncelililer tarafından memnuniyetle karşılandı. Bir başbakanın 73 yıl önce yaşanan olayları bütün çıplaklığıyla dile getirmesi Dersimlileri umutlandırdı. Kentin yaşlıları, yaşadıkları travmanın etkisiyle konuşmaya çekinirken, gençler Başbakan Erdoğan'ın çıkışının önemli olduğunu söylüyor. Asıl şaşkınlık, CHP'nin tavrı konusunda yaşanıyor.


Bu sayfaya henüz yorum yazılmadı.

Editör Bilgileri

KBB UZMANI


Editöre Ulaşın

En Son Eklenenler

x-isini-pulsari
yaz-ucgeni
yerel-kabarcik
yildizlar-arasi-yolculuk
zhai-zhigang
avusturya-uzay-ajansi
birlesik-krallik-uzay-ajansi

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi