MAKALELERİM


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Pzt, 14 Eki 2019 ]
Toplam 42 ziyaret
9 benzersiz ziyaretçi

 

DEMO  - DEMOKRASİ

Demo sözünü hep duyarız.Tıpkı demokrasi sözünü sürekli duyduğumuz gibi.Demo kısa süreli kullanılan bir program yada oyun için ifade edilir.Burada amaç tanıtımdır.kısa süreli promosyon da diyebiliriz.

Demokrasi ise halkın yönetimi, halkın kendi kendisini yönetmesi anlamına gelen siyasi yönetim biçimi. Genel olarak, temsil, çoğunluğun yönetimi, partiler arası karşıtlık ve yarışma, alternatif hükümet şansı, kontrol, azınlık haklarına saygı gibi temel kavram ve düşüncelerle belirlenen politik sistem adına deniyor.

            Demo ürünü satan şirket-firma ürünün tamamını elinde bulundurur.Gücü elinde bulunduranlarda para sahibi olanlar ile derin güçlerdir.Demokrasi varsa yoksa bu güçler arasındadır.

Demokrasi halkın yönetimi,halkın kendini yönetmesi kısaca.Bu temsil işi partiler aracılığıyla oluyor genelde.Oluyor mu? Bence lafta oluyor.Demo.yuz bizler parti seçimlerinde ve yönetimlerinde.

Para,mevki,şan,şöhret saf ve arı halkı ezip geçiyor  her zaman.Belediye seçimlerinde Meclis üyelerinin seçiminde önce,para o yoksa şöhret-tanınmışlık,o da yoksa dernek başkanı gibi sıfatlar belediye meclisine giriş için anahtar rolünü oynuyor.Sen üniversite oku,dil bil,kariyerin tam olmuş tın.Bunları örnekleyerek çoğaltmak mümkün.Halk seçimlerde demo'luk vazifesini yapar nereye kadar diğer seçimlere kadar.

Halkımızı daha aşağı gören kısım-kısır beyinli insanlarda yok değil tabii.Kendinden farklı düşünen-inanan

Birinin başa geçmesini hazmedemeyen zavallılarda hali hazırda mevcut.Para para  demiş Napolyon valla doğru demiş.Bütün ideolojileri,inançları,fikirleri kendine köle eden,el pençe durduran PARA=MENFAAT'tir.Hırs ve tama etmek insanlık tarihi ile başlamış ve öylece de devam edecektir.

Ülkemiz de herkes demokrasi ve demokrat olmaktan dem vursa da hepsi hikayedir.Daha düne kadar canı sıkılan,işine gelmeyen davranışı gören darbe yapıyordu.Gazetesinin köşesinde ona buna iftira etmekle ömrünü geçiren embesiller gurabalar hâlâ mevcut değil mi?

Hukukçu olmakla böbürlenip hukuksuzluğun daniskasını yapanlarda bizde değil mi? Millete gözdağı vermek için Milletin değerlerini medyasıyla bir grup askeriyle hiç edenler olmadı mı? TBMM  aldığı kararları

550 Milletvekili ile de gelseniz bizim isteğimizin dışında bir şey yapamazsınız diyen diktatörler çıkmadı mı?

Atatürk'ü,Bayrağı,dini belli kesimlere angaje eden Bu Ülkenin derinleri değil mi?

Vatandaşına göz ucu ile bakan,onu hakir gören,eleştiri yapanları vatan haini ilan eden,çağın gereklerine göre anayasa yapmaya çalışanları devlete karşı olmakla suçlayan,mazluma güçlü zengine el-pençe duranlar siz değil misiniz? Demo - demokrasi istemiyoruz.Halka halkı gibi gören asker istiyoruz.Halkını-Milletini bağrına basan

Hükümet istiyoruz.Vatandaşını kanunsuzluğa itip sonra sen neden bunu yaptın diyen adalet sistemi istemiyoruz.

Dev demokrasi istiyoruz.halkın refahı ve irşadı için kendini feda eden yürekli ruhlar istiyoruz.Adamcılık değil,hamaset değil,menfaat değil,milletin bekasını düşünen ve o yolda çalışan adam gibi adamlar istiyoruz.,

Makama-mevkiye-paraya esir olmuş-olacak kalbi mühürlü münafıklar istemiyoruz.Biz Allah'ın demokratlığın-

dan nasibini almış âlicenaplar istiyoruz.No demo - no para=menfaat demokrasisi.

       

Editör Bilgileri

KBB UZMANI


Editöre Ulaşın

En Son Eklenenler

x-isini-pulsari
yaz-ucgeni
yerel-kabarcik
yildizlar-arasi-yolculuk
zhai-zhigang
avusturya-uzay-ajansi
birlesik-krallik-uzay-ajansi

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi