MAKALELERİM


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Pzt, 14 Eki 2019 ]
Toplam 13 ziyaret
7 benzersiz ziyaretçi

SİYASETÇİ HALKIN NERESİNDE ?

Kulakları çınlasın,Süleyman Demirel her zaman sözlerine benim halkım,benim köylüm,benim çiftçim
benim vatandaşımla başlar ve aynı şekilde sonlandırırdı.Siyaseti bilen,kıvrak zekaya sahip Cumhuriyet tarihi siyasetçilerindendir.Ne yapıp ne yapmadığını yazacak değilim.Halkımız her şeyi yakinen bilendir.

Siyasetçimiz,devlet adamımız haklın gerçekten neresinde? Siz seçtiğiniz Belediye Başkanını ve hatta Muhtarınızı istediğiniz zaman görebiliyor,ulaşabiliyor musunuz ? Bir vatandaş olarak siz bunu yanlış yapıyorsunuz diyecek cesareti ve gücü hangimiz bulabiliyor.Emniyet genel müdürü Celalettin ağabeyimiz polise kimlik sormamızı istedi de biz seçtiğimiz adama soru soramıyoruz atanmışa nasıl sorarız dedim içimden o zaman.

Bizim siyaset adamımız her zaman demokrasiden,halkçı olduğundan,sosyal haklardan,insan haklarından vb. konulardan dem vurup durur.Fakat yıllar geçer,beller bükülür,saçlar beyazlar,ama ne söylemler değişir nede söylemlere konu olan halkın muzdarip olduğu konular.Rahmetli Kemal Sunal
Abi.nin filmlerini izlerken hep derim aynı tas aynı hamam.Değişen ne var? kocaaa hiç...

Vatandaşına küçük tebessümü bile çok görür benim siyasetçim.O artık makam sahibi olmuş,bizim yani halk tabiri ile palazlanmış,ne oldum delisi olmuştur.Benim halkım bu ihale şu ihale,şu makam peşinde olmaz.Onun en büyük makamı,ihalesi geçim derdi,ekmek parasıdır.Hani birilerinin gazinolarda,kadın alemlerinde bir tıkışta içtiği,1-2 dk.zevkte harcadığı parayı benim çalışanım 2 ayda ancak kazanır.Milyar dolarların manşetlere yansıdığı transferler vatandaşımın kalbine ok gibi saplanmaktadır.Onun parasında gözü olduğundan değil,bir ay çalıştığı halde ev kirasını ancak ödeyebilen,hatta ödemede zorlanan,çocuğuna yeni ayakkabı bile alamamanın ızdırap verici acısındandır bu okun saplanması.Hani şimdilerde moda oldu fakir(ihtiyaç sahibi) vatandaşımın kömür veya ona benzer yardımların siyasete alet edilmesi.Arkadaş yanlış mı var ? biri devletin malını kötüye mi kullanıyor ? sen bu şahsı-ekibiyle ortaya çıkar.Garibim vatandaşımın gururuyla ne diye oynuyorsun ki!

Senin alın damarın çatlamış olabilir.Sen sıkılmayabilirsin.Sen arlanmadan sorular sorabilirsin.Fakat bunu benim garibim vatandaşıma soramazsın.Vatandaşımdaki düşünce yapısına bakınız lütfen.Ne diyorlar;Abi yesinler de yediklerinin hiç değilse 3/1.ni halka,vatana hizmette harcasınlar diyecek kadar hem alicenap,hem de acziyetlerini gözler önüne sermektedirler.

Size sorarım ey siyaset erbabı;Siyasetçinin işi nedir yahu? Halkı ile dertlenemeyen,halka çıkamayan siz ne iş yaparsınız arkadaşım? Devletin verdiği makamsal gücü sen kime ve ne için kullanıyorsun?
Sosyal yardımları %100 destekleyemiyorum ben.Nedeni sen kişiyi tembelliği öğretiyorsun.Sen hazırın rehavetini sunuyorsun.Hasta ameliyat oldu eee,dönemiyor,kalkamıyor.Sen belli zamana kadar bu hastaya desteği sağlayacaksın.Sonrasında o kendisi kalkacak,dönecek,yürüyecek.Güya sosyal devletsin
Ya iyilik yapıyorsun.Rutine bağlamışsın bu yardımları.Sayın başkan sen kimin parası ile her sene bu yardımları yapıyorsun? Muhtar sen hep kendi adamını kolluyorsun? Demezler mi? Lütfen ama artık aşalım bunları.Siz çocuğun dersine yardım edeyim derken,sürekli siz yaparsanız,o çocuktan nasıl başarı beklersiniz?

Siyasetçim benim halkın dizinin dibinde olacak.Devletin makam ve imkanlarını halkın zaman ve şartlarına göre en düşük seviyede değil,en zirve noktasında kullanmasını bilecektir.Gücün kendisi olduğu rüyasından uyanıp,elinde ki gücün devletin olduğunu bilerek Halkın karşısında el pençe duracaktır.Halk el pençe durmayacaktır karşında.Buna da izin vermeyeceksin.Onurlu bir adam,halka çağın gerekleri noktasında nasıl en mükemmel hizmet ederim anlayışında olmayı kendine prensip edinmelisin.Benim bunlar hayalim.Olur mu bilemem? "siz nasılsanız o şekilde yönetilirsiniz" sözü sineme saplanan ok gibidir.demek biz böyleyiz ki bunlarda böyle derim ben kendime.Yazdıklarımla kimsenin kalbini kırmak heves ve arzusunda değilim.Sadece tespit yapmak ve durumu aktarmak istedim.
Saygılarımla.16.12.2008

Editör Bilgileri

KBB UZMANI


Editöre Ulaşın

En Son Güncellenenler

ikinci-jeanpaul
freebsd
apiterapi
azdavay-bakirci
aramamotorlari
uyku
kazimkoyuncu

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi