MAKALELERİM


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Pzt, 14 Eki 2019 ]
Toplam 18 ziyaret
8 benzersiz ziyaretçi

 

DOĞU BÖLGEMİZ VE ASKERİN DURUŞU

Teröristler tarafından yapılan son aktütün saldırısı bize tekrar şunu gösterdi ki! Genelkurmayımız maalesef idari ve askeri anlamda sorumsuzca hareket ederek askerlerimizin Şehit düşmesine zemin hazırlamıştır.

Teknolojinin,görsel ve yazılı medyanın varlığı sayesinde halkımız doğu bölgesinde yaşananları görmüş ve askere karşı güveni sarsılmıştır.Bu olanlar yetmiyormuş gibi Genelkurmay hala bölgeden  sorumlu

Komutanları,hataları aşikar olduğunu bile bile  görevde tutmaya devam etmektedir.Bu teknoloji bu görsel yayın ağında ve özellikle son sistem askeri ekipman mevcut iken böyle hatalar yapıldı ve hala

Göz yumuldu ise 2000 öncesi doğu bölgesinde ne beceriksizlikler sergilenmiştir Allah bilir.

Dağlıca da 36 saat çatışma oluyor f-16 lar ortada yok.Aktütün de günler öncesinde istihbarat var ve görüntüler elde mevcut ama hazırlıksız yakalandık manevrası yapılmak isteniyor.Soruyorum paşalar halk

Sizce çok mu aptal.Sorarım siz siyasi erkana siz kimin vekili ve kimin temsilcisi.siniz.

Ergenokon olayında görüldü  ki asker askerliği dışında her adi vakanın içinde yer almış.Biz biliyorduk ama çarşaf çarşaf medyada görmek dudak uçuklatacak kadardı.

Doğu bölgesinde OHALİ isteyenler yaptıkları hataları ve çevirdikleri dolapları kapatmak isteyenlerdir.

Aklı selim olan herkes bilir ki! Ülkemizde polisin ve askerin bilgisi dışında adi vakalar hariç halkın gönlünü yaralayacak hiçbir olay olmaz-olamaz.Bu ikili her şeyden haberdardır.Buraya Jandarmayı da katmamak olmaz.yani bu üçlü gerçekten isterse ufak tefek adi vakalar hariç,bu vatan toprağında ne terör nede anarşi olur.

Doğu da bölge halkının devlete ve askere bu kadar hınç dolu olmasının nedeni,bölgede bulunan siyasi ve askeri erkanın halkın dilinden anlamaması,zor kullanması ile çıkar odaklı ilişkiler arasında hem faili meçhul cinayetlere girişmiş,hem de halka şiddet uygulamıştır.(en evcil hayvana bile saldırıp dursanız,o da size saldırır en sonunda)Bu yanlışlar sonucu zaten jeopolitik konumu gereği düşman sayısı had safhada olan Ülkemizde yeni oyunlar,entrikalar sahneye sürülmeye devam etmektedir.

Üzülerek izliyor ve medyadan görüyoruz ki!bölgede görev yapan rütbeli ve yerel yönetimler,hem pkk ile hem de her türlü kaçakçılık işini yapanlarla işbirliği içinde olduklarını müşahede etmek bizi derinden yaralamaktadır.

Genelkurmay bu sorumsuz tavrını sürdürdüğü sürece,halkımızın askere bakışı iyi olmayacağı ortadadır.

Ben yeter artık demiyorum.Diyorum ki! Biraz basiret.biraz vatan sevgisi,biraz Allah korkusu ve mesuliyet

Duygusu olsun diyorum.

Editör Bilgileri

KBB UZMANI


Editöre Ulaşın

En Son Eklenenler

x-isini-pulsari
yaz-ucgeni
yerel-kabarcik
yildizlar-arasi-yolculuk
zhai-zhigang
avusturya-uzay-ajansi
birlesik-krallik-uzay-ajansi

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi